تبلیغات
عشق و زمزمه های شبانه - حجاب دافعه است یا جاذبه؟...
عشق و زمزمه های شبانه
به سوی حق

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب دافعه است یا جاذبه؟...

تقریباً همه بر این نكته تأكید دارند كه حیا و عفت، قدر و قیمت زن را بالا می برد. تمام مردان اعم از خواستگار، شوهر، محارم و نامحرمان، به زن با حیا، احترام قائلند و زن بی حیا و بی آزرم را حقیر می شمارند.ویل دورانت (روان شناس معروف آمریكایی) می گوید: "زنان دریافتند كه دست و دلبازی مایه طعن و تحقیر است و این را به دختران خود یاد دادند."

بدون شك منشأ حجب و حیای زن را در عشق و علاقه می توان یافتمنزلتی ناشی از حیا كه نقطه مخالف بی حیایی و به قول ویل دورانت دست و دلبازی است، به گونه های مختلف تعبیر شده و هر اندیشمندی، به شكلی بازتاب آن را در زندگی زن، به توضیح نشسته است.

ویل دورانت حیا را كمین گاهی می داند كه زن با استفاده از آن می تواند همسر مورد نظرش را برگزیند یا مطابق دلخواهش اصلاح نماید: "حجب و حیا برای دختران همچون وسیله دفاعی است كه به او اجازه می دهد تا از میان خواستگاران خود، شایسته ترین آنان را برگزیند یا خواستگارش را ناچار سازد كه پیش از دست یافتن بروی، به تهذیب خود بپردازد. موانعی كه حجب و عفت زنان، در برابر شهوت مردان ایجاد كرده، خود عاملی است كه عاطفه و عشق شاعرانه را پدید آورده و ارزش زن را در چشم مرد بالا برده است".

خانم جینا لمبروزو (روان شناس معروف ایتالیایی)، تداوم عفت و حیای زن را مهم شناخته و دلدادگی مرد را در این رابطه مؤثر دانسته است:" بدون شك منشأ حجب و حیای زن را در عشق و علاقه می توان یافت، چه این كه زن وقتی مرد را به خویش علاقمند و خود را نسبت به او متمایل دید، منظور اصل خود نمایی و جلوه گری از بین می رود".

منبع: حجاب نیوزنوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 آذر 1392 توسط صدیقه کرامتی
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Blog Skin

کد این آهنگ

قالب وبلاگ